sadsad x
asdasd
Yeni

Yerli Parafin 1 KG

Ürün Kodu : T23161 Kategori : Yerli Parafin
65,00 TL
Adet:
14:00 ÖNCESİ VERİLEN SİPARİŞLER AYNI GÜN KARGOLANIR
350 TL VE ÜZERİ TÜM SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ!
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (1)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Yerli Parafin  1 KG

  Genel itibarıyla ham petrolün rafinerasyonundan yan ürün olarak çıkan parafin; özel tekniklerle saflaştırılıp yağ oranı, donması noktası, rengi ve kokusu iyileştirildikten sonra kullanıma hazır hale getirilir.

  Tavsiye ettiğimiz erime derecesi 70 °C’dir.

  Ham parafin mumunun erime noktası 37 ile 48 °C tam rafine edilmiş parafin mumunun erime noktası ise 48 ile 66 °C arasında değişir.

  Parafin başta mum sektörü olmak üzere orman, kâğıt, inşaat, tarım, kaplama, fizik tedavi, tıp ve kozmetik sektörlerinde yaygın olarak kullanılan bir malzemedir.

  Parafinin kimyası gereği su itici ve reaksiyon vermeyen (inert) nitelikte olmasından dolayı, suyun istenmediği ya da olumsuz etkiler oluşturduğu uygulamalarda su itici ajan olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

  Ayrıca yapısı gereği ısıl iletkenliği düşük olan parafin bir izolasyon malzemesi gibi davranış gösterdiğinden, kaplama, fizik tedavi, kozmetik ve tıp alanlarında da sıklıkla kullanılmaktadır.

  Parafin İle Mum Nasıl Yapılır?

  Katı halde bulunan parafini benmari usulü eritmek için bir kabı su ile doldurup ocakta ısıtın.

  Benmari usulü eritmeye başladığınız parafinde katı parçalar kalmaması için düzenli olarak karıştırın.

  Eğer renkli bir mum yapacaksanız pigment boya (mum boyası) ve kokulu bir mum yapacaksanız tercih ettiğiniz mum esansların %3-%5 aralığında esans ekleyebilirsiniz.

  Kullanacağınız kaplara fitilleri yerleştirin. Fitillerin tutacakları ortada sabit kalmalarını sağlar. Eğer yapışkanlı tutacakları yoksa bir mum eritip kabın dibine damlatarak tutacağı ortaya sabitleyin.

  Fitili sabitledikten sonra benmari usulü erittiğiniz parafini kabınıza ekleyin. Fitilin tam ortada dik bir şekilde durmasına dikkat edin.

  Fitilin uzun kalan kısmını kestikten sonra mumunuzu oda sıcaklığında 1 gece bekletin.

  Ürün gramajı 1 kg'dır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.