1500 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ
Menü
Hesabım
Sepetim
Filtre
KATEGORİLER
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
MARKA
MODEL
{{ FILTER.NAME }}
Filtre
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Görünüm :
Soya Wax 500 GR
130,00 TL
Soya Wax 1 KG
250,00 TL
Soya Wax 5 KG
1.225,00 TL
Soya Wax 10 KG
2.400,00 TL
Soya Wax 50 KG
11.750,00 TL
Toplam 5 ürün bulunmaktadır.

Soya Wax

Soya wax (soya mumu), evde mum yapımı için son dönemlerin en popüler mum ürünlerinden biri haline geldi. Evlerinizde kendi ellerinizle yapacağınız mum çeşitleri için gerekli  malzemelerden biri olan soya wax, soya fasulyesinden yapılmakta olan bitkisel bir bal mumudur. Hasat edilmiş olan fasulyelerin temizlenmesi, çatlaması ve gövdeden arındırılması ya da pullarla yuvarlanması sonucunda çıkarılan yağın hidrojene tanımlanması ile oluşmaktadır. %100 doğal ve içinde hayvansal herhangi bir madde bulundurmaması nedeniyle vegan bir yapıya sahip olan soya wax, doğada kolaylıkla çözünebilmektedir. Geri dönüşümü de yapılabilen bir madde olan soya wax, hem insan hem de çevre sağlığı açısından tehdit unsuru olarak kabul edilmemektedir.

Herhangi bir kimyasal barındırmaması nedeniyle diğer mum çeşitlerinin yaptığı gibi yanması durumunda etrafa zararlı bir gaz salımı oluşturmamaktadır. Bu sayede kronik solunum yolları hastalıkları gibi rahatsızlıklara sahip olan bireyler, hamileler ve küçük çocuk sahipleri açısından herhangi bir risk teşkil etmemektedir. Uzun süre yanabilen bir mum çeşidi olan soya wax’ın birçok faydası da bulunmaktadır. Rahatlatıcı kokusu sayesinde insan bedeni ve zihni açısından pozitif etkileri bulunan soya wax, öfke, stres, korku ve kaygı gibi negatif duyguların temizlenmesini sağlamaktadır. Rahat bir uyku sağlar. Enerji verir. Ortamda bulunan kötü kokuların uzaklaşmasına neden olmaktadır. İnsan zihninin arınmasını sağlayan soya wax, bazı hususlar doğrultusunda kullanılmalıdır.

Soya wax, benmari usulü eritilerek, fitili yerleştirilmiş mum kabı içerisine dökülmeli ve oda sıcaklığında bir gece boyunca bekletilmelidir. Soya wax ile yapılan mumlarda genel olarak çökme meydana gelmemektedir. Kırık kalıplar şeklinde satışa sunulan soya wax’ın raf ömrü 2 yıldır. Kimyaciniz.com sitemiz üzerinden satışa sunduğumuz soya wax’ı dilediğiniz miktarlarda sipariş edebilir, kısa süre içerisinde temin edebilirsiniz.

Soya Wax Faydaları Nelerdir?

Kendine has rahatlatıcı kokusu ile her ortamı arındırma özelliğine sahip olan soya wax, herhangi bir kimyasal madde barındırmamakta ve bu sayede diğer mumlar gibi zararlı bir gaz salımı oluşturmamaktadır. Bulunduğu ortamda havayı yumuşatmakta ve insan zihni ile bedenine pozitif etkiler yüklemektedir. İnsanın sinir, stres ve kaygı gibi negatif olan duygularını ortadan kaldırmakta olan soya wax, dünya genelinde çok sayıda otel ve spa merkezinde kullanılmaktadır. Hayvansal bir madde içermemesi ve yüzde 100 doğal bir ürün olması nedeniyle aynı zamanda çevre dostu olan soya wax, diğer mumlara göre daha uzun ömürlü olmasıyla bilinir. Çünkü soya wax, parafin içeren diğer mumlara göre çok daha yavaş erimektedir.

Farklı bir kokuya sahip olan soya wax, herhangi ekstra bir koku ya da esansa ihtiyaç duymamaktadır. Fakat farklı aromalar içermesi nedeniyle bitki ve meyvelerdeki kokular baz alınarak uçucu yağlardan entegre edilebilmektedir. Herhangi kimyasal bir madde içermiyor oluşu, insan cildinde alerjik sorunların yaşanması ihtimalini de oldukça düşürmektedir. Bu nedenle gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Günlük yaşamın stresiyle mücadele etmek için oldukça etkili bir ürün olan soya wax, meditasyon ve yoga gibi aktivitelerde sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra çalışma ortamlarında, ofislerde, yaşam alanlarında da soya wax’ın rahatlatıcı etkisinden faydalanılabilir.

Normal mumlar, içerdikleri parafin nedeniyle yakıldıkları ortamlarda zararlı bir atık oluştururken, soya wax’lar yüzde 100 doğal olmaları nedeniyle bulundukları ortama bu şekilde bir zarar vermezler. Bu nedenle çevre dostu olarak kabul edilmektedir. Çeşitli ebat ve miktarlarda satışa sunulan soya wax’ların raf ömrü 2 yıldır. Kimyaciniz.com olarak dilediğiniz gramaj ve miktarlarda soya wax temin etmekteyiz. Sitemiz üzerinden, kaliteli hizmet anlayışımızla sağlamış olduğumuz imkanlardan faydalanabilir, güvenilir alışverişin keyfini sürebilirsiniz. Kimyaciniz.com üzerinden oluşturacağınız soya wax siparişleri, hızlı kargo ve teslimat hizmetlerimiz aracılığıyla kısa süre içerisinde adresinize teslim edilecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.