1500 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ
Menü
Hesabım
Sepetim
Filtre
KATEGORİLER
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
MARKA
MODEL
{{ FILTER.NAME }}
Filtre
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Görünüm :

Balmumu ve Rulo Balmumu

Arıların peteklerini yapabilmek için karın bölgelerinde bulunan balmumu bezlerinden salgılamış oldukları sarı ya da daha koyu sarı renkte olan yumuşak yapılı maddeye balmumu denilmektedir. Balmumu dediğimiz zaman genellikle arıların yapmış olduğu bu madde akla gelmektedir. Fakat sanayide üretilmekte olan balmumu da bulunmaktadır.

Genellikle tekstil ve makine sektöründe kullanılmakta olan balmumu, ipliklerin ve kumaşların işaretlenmesinde kullanılmaktadır. Doğal ürünlerde kullanılması uygun olmayan ve tercih edilmeyen balmumlarının saf balmumundan daha uygun olmasının sebebi ise yarı yarıya parafin ile karıştırılıyor olmasıdır. Balmumunun içerisinde farklı oranlarda monoesterler, triesterler, hidroksi ve poliesterler, diesterler, asit ve poliesterler, uzun zincirli hidrokarbonlar ve yağ asitleri bulunmaktadır.

Balmumunun erime sıcaklığı 62-65 derece ve yoğunluğu 0.95’tir. Bu sebepten eritildiklerinde suyun üzerine çıkmaktadır. Afrika’dan Güney ve Kuzey Amerika’da baldan daha önemli olan bir arı ürünü olarak nitelendirilen balmumu, kozmetik sektöründe yer alan çok sayıda ürünün üretiminde kullanılmaktadır. Bu ürünleri ruj, dudak koruyucusu, çeşitli vücut kremleri, losyon ve sabun olarak sıralayabiliriz. Tüm bunların dışında diş hekimleri tarafından kullanılacak olan ilaç ve diş malzemelerinde de yine balmumundan faydalanıldığınız söylememiz mümkündür.

Balmumu, zeminlerin parlatılması, çeşitli kadın bakım maskelerinin üretimi, optik lenslerin parlatılması gibi durumlar için de ihtiyaç duyulmakta olan maddelerden biridir. Dumansız ve kendine has kokusuyla daha uzun yanabilen mumların üretiminde de yine balmumundan faydalanılmaktadır.  Tüm kullanım amaçları açısından %100 saf olması, parafin, rezine ve iç yağı gibi yabancı maddeleri içermemelidir.

Kimyaciniz.com olarak balmumu alanında da çok sayıda hammaddeye ulaşmanızı sağlamakta olan kurumsal bir firmadır. Göz temasından ve ağız yoluyla alınmasından sakınılması gereken balmumlarından satın almak ve hızlı kargolama politikamızdan faydalanmak isterseniz, sitemiz üzerinden siparişinizi oluşturabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.