1500 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ
Menü
Hesabım
Sepetim
Filtre
KATEGORİLER
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
MARKA
MODEL
{{ FILTER.NAME }}
Filtre
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Görünüm :
Toplam 4 ürün bulunmaktadır.

Hidrazin Hidrat

Renksiz ve sıvı bir formda olan hidrazin hidrat, amonyak kokusuna sahip kimyevi bir maddedir. Güçlü bir baz ve indirgeme maddesi olarak bilinen hidrazin hidrat, yanıcıdır. Fakat tutuşturmak için belirli bir çabaya ihtiyaç duyulmaktadır. Molekül ağırlığı 50.061 g/mol’dür. Yoğunluğu 1.032 g/mlt olan hidrazin hidratın erime noktası ise -51.7 oC’dir. Alkol ya da koloroform ile çözülmektedir. Su içerisinde çözünürlüğü ise düşüktür. Sülfatın sodyum hidroksi ile reaksiyonu sonucu elde edilen hidrazin hidrat, böcek ilaçlamadan köpük yapımına kadar çok geniş bir alanda kullanılmaktadır. Reaksiyon sonucunda elde edilen ham ürün, nitrojen altında damıtılarak saflaştırılmaktadır. Son zamanlarda ise teknik bir işlem olarak bilinen harddiskten altın çıkarma işleminde çöktürücü olarak kullanılmaktadır.

Hidrazin hidrat, böcek ilaçları, farmasötik, boya, köpük yapıcı maddeler ve görüntüleme maddelerin üretiminde kullanılmakta olan elemanların ayrılması için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra antioksidan maddelerin ve nadir yüksek saflıkta metal ve sentetik liflerin üretiminde kullanılan elamanların ayrılmasında da tercih edilmektedir. Tarım, roket sanayi, nükleer enerji ve maden işleme gibi pek çok alanda oksijen tutucu, köpürtücü ve yakıt katkısı gibi amaçlar için kullanılmaktadır. Toksik bir madde olması nedeniyle kullanım sırasında gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir. Sürekli olarak maruz kalınması durumunda kanser gibi sağlık sorunlarının oluşmasına neden olabilmektedir. Ayrıca cilt ve göz ile temas etmesi durumunda oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle kullanım sırasında mutlaka maske ve eldiven kullanımına özen gösterilmesi, mümkünse konu ile ilgili görevli kişiler tarafından uygulanması gerekmektedir.

Kimyaciniz.com olarak, farklı alanlarda kullanıma uygun olan hidrazin hidrat temini sağlamakta ve uygun fiyatlarla satışa sunmaktayız. Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler ile hızlı ve güvenilir kargo hizmetlerimizden faydalanarak kısa süre içerisinde hidrazin hidrat satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.