1500 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ
Menü
Hesabım
Sepetim
Filtre
KATEGORİLER
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
MARKA
MODEL
{{ FILTER.NAME }}
Filtre
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Görünüm :
Toplam 1 ürün bulunmaktadır.

Havuz Yosun Önleyici

Havuz yosun önleyici, havuzlarda meydana gelen yosunlaşma ve yeşermenin önüne geçmek adına kullanılan etkili ürünlerden biridir. Bunun yanı sıra havuz sularında meydana gelebilecek mikrobiyal faaliyetleri de sonlandırmaktadır. Su arıtma ve yüzey temizliği gibi işlemlerde en geniş antimikrobiyal spektrumu ve bazı bakteri, mantar, virüs ve alglere karşı etkin bir biyosit olma özelliği taşımaktadır. Oocystis parva, phormidium minnesotense ve scenedesmus quadricadua gibi yosun çeşitlerine karşı etkili maddelerden biridir. Havuz yosun önleyici, düzenli periyotlarla kullanılması durumunda maksimum verime ulaşılmasını sağlamaktadır

Mikroskobik canlılar arasında yer alan yosunlar, kısa bir süre içinde büyük bir havuzu etkisi altına alabilmektedir. Üreme hızı oldukça yüksek olan bu canlıların çok fazla zaman geçmeden önüne geçmek gerekmektedir. Aksi takdirde ciddi boyutlarda sağlık sorunları ile karşılaşılabilir. Yosunlar, sudaki yüksek pH derecesi ve düşük klor seviyesi nedeniyle meydana gelmektedir. Havuz ve havuz suyu bakımı için kullanılan en önemli havuz malzemelerinden biri olan havuz yosun önleyici, düzenli olarak kullanılmalı ve havuz suyunda meydana gelecek pH ve klor seviyeleri de bu şekilde kontrol altına alınmalıdır.

Havuzu kullananların sürdükleri güneş losyonlarından böceklere kadar birçok faktör, suda fosfat oluşumuna zemin hazırlamakta ve bu da mikroskobik canlıların yaşamasına, çoğalmasına neden olmaktadır. Bu yüzden meydana gelen yosunların önüne geçmek için havuz yosun önleyici ürünlerinden düzenli aralıklarla, gerekli miktarlarda kullanılması gerekmektedir. Kullanım sırasında cilde ve göze temasından sakınılmalıdır. Temas etmesi durumunda bol su ile yıkanmalıdır. Ayrıca çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmelidir. Kullanım sırasında havuz suyunun renginde farklılaşma meydana gelecek, süreç ilerledikçe suyun berraklaştığı görülecektir. kimyaciniz.com olarak farklı gramaj ve miktarlarda havuz yosun önleyici satışı sağlamaktayız. Sitemiz üzerinden siparişinizi oluşturabilir, kısa süre içerisinde temin edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.