1500 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ
Menü
Hesabım
Sepetim
Filtre
KATEGORİLER
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
MARKA
MODEL
{{ FILTER.NAME }}
Filtre
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Görünüm :
Toplam 4 ürün bulunmaktadır.

Havuz Granül Klor %56

Havuz suyunda üremekte olan bakterilerin ortadan kaldırılmasında oldukça etkili olan havuz granül klor, havuz ve havuz suyu temizleme kimyasallarından biridir. Bakteriler ile birlikte havuzu kullanan kişilerin suya bulaştırdığı mantarın temizlenmesini de sağlamaktadır. Havuz granül klor, sıvı formdadır. Yeşermiş olan havuzların dezenfeksiyonu için periyodik aralıklarla kullanılmaktadır. Alkalize pH değeri yüksek olan açık havuzlarda birikmiş olan yosunları yok etmektedir. Bunun yanı sıra yosunlaşmayı da ertelemektedir. Bağlı klorun giderilmesi için de kullanılan granül klor, yüzde 90’lık klor granüllerin en iyisi ve en kullanışlısı geç erimektedir. Bu nedenle bu durumun göz ardı edilmemelidir.

Günlük periyotlarla havuza dökülerek uygulanan havuz granül klor, günde her 100 m3 için 400-500 gram kullanılmalıdır. Havuzun bakımsız kaldığı ve klorun olmadığı zamanlarda 100 m3 başına 1 kg havuza serpilmektedir. Şoklama işleminin ardından havuza girmeden 8-10 saat beklenmesi gerekmektedir. Yüzme havuzları, bakteri ve mantar gibi mikroorganizmalar için ideal bir yaşam alanıdır. Bu nedenle bakteri ve mantarların hastalıklara neden olması ve havuza girenler için enfeksiyon tehlikesi oluşturması , havuz granül klor gibi kimyasal ürünlerin kullanımını zorunlu hale getirmektedir.

Havuz granül klor, suda yavaş çözünmesi ile birlikte havuz suyunun uzun süreli dezenfeksiyonu için tercih edilmektedir. Havuzların yeni açılma aşamalarında ve açık yüzme havuzlarının haftada bir kez dezenfeksiyondan faydalanılmaktadır. Kış hazırlığı sırasında suyun klorla kullanımı oldukça uygundur. Yavaş salınımı sayesinde uzun süreli ve kontrollü dezenfeksiyon sağlamakta ve açık havuzlarda kış sezonu uygunluk göstermektedir. Havuz ve havuz suyu dezenfeksiyonu için kullanılması gereken tüm havuz kimyasalları gibi havuz granül klor da farklı gramaj ve miktarlarda kimyaciniz.com sitemiz üzerinden satışa sunulmaktadır. Hızlı kargolama hizmetimiz sayesinde kısa süre içerisinde temin edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.