1500 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ
Menü
Hesabım
Sepetim
Filtre
KATEGORİLER
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
MARKA
MODEL
{{ FILTER.NAME }}
Filtre
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Görünüm :
Toplam 1 ürün bulunmaktadır.

Havuz Çökertici Topaklayıcı

Havuz suyunda bulunan tortu ve kirlerin havuz dibine çökmesi için kullanılmakta olan havuz çökertici topaklayıcı genel olarak kullanılan kimyasal alüminyum sülfat ve polialüminyum klorürdür. Havuz suyunda askı halinde bulunan parçacıkları hızlı bir şekilde çöktürme özelliğine sahip olan bu madde filtrasyonu da kolaylaştırır. İhtiyaç olduğunda düzenli periyodlarla kullanılması gerekir. Kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Özellikle havuz suyunun pH seviyesinin dengelenmesi, havuz çöktürücü topaklayıcının daha iyi bir sonuç vermesi açısından oldukça önemlidir. Kullanım sırasında gözle temasından ve ağız yolu ile alımından kaçınılmalıdır.

Havuz suyunun temizlenerek berraklaşmasını sağlayan havuz çöktürücü topaklayıcı, 100 tonluk bir havuzda 1 lt kadar kullanılmalıdır. Çöktürücüyü kullanırken 1 litresi 20 litrelik bir kova su içine katıldıktan sonra havuza serpilerek uygulanmalıdır. Serpme işlemi tamamlandıktan 2-4 saat sonra motorlar kapatılmalı ve 8 saat kadar çökmenin gerçekleşmesi için beklenmelidir. Havuz dibine çöken bulutsu birikinti süpürülmeli, bunu yaparken de gerekli özen gösterilmelidir. Hatta gerekirse süpürge işlemi yarıya geldiğinde filtreye bir ters yıkama yapılmalı ve filtrenin çöken partikülleri daha rahat bir şekilde tutması sağlanmalıdır.

Süpürme işlemi tamamlandıktan sonra mutlaka bir ters yıkama işlemi daha yapılmalıdır. Çökme işlemi tamamlandığında çökme partiküllerin filtre altı vanası WASTE konumuna getirilmesi ve direkt olarak havuzdan atılması da yapılabilecek bir diğer işlemdir. Bu işlemde de havuzun su kaybedecek olduğu unutulmamalıdır. Havuz ve havuz suyunun çok daha berrak ve hijyenik olması için uygulanması gereken havuz çöktürücü topaklayıcı ve diğer tüm havuz malzemelerine sitemiz üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. kimyaciniz.com sitesi üzerinden dilediğiniz gramaj ve miktarlarda havuz çöktürücü topaklayıcı siparişi verebilir, hızlı kargo hizmetimiz aracılığıyla kısa süre içerisinde temin edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.