sadsad x
asdasd
Yeni

Gliserin 250 CC

Ürün Kodu : T1520 Kategori : 10 Cc , 20 Cc , 50 Cc Ürünler
25,00 TL
Adet:
250 TL VE ÜZERİ TÜM SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ!
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Gliserin 250 CC

  Gliserin;  gliserol  olarakta isimlendirilen basit alkol olan bir poliol bileşiğidir. Tatlı bir tada sahip olan, zehirsiz, renksiz, kokusuz ve viskoz yapılı bir sıvıdır.Etil alkol ve su lie karışabilir , asetonda ise çözünür.

  Gliserin omurgası, gliseritler olarak bilinen yağlardan (lipitler) meydana gelir. Akiral olmasına rağmen, gliserol, iki tane birincil alkolün birinin reaksiyonlarına göre prokiraldir. Bundan dolayı, yerleşmiş türevlerde, stereospesifik numaralandırma molekülü, molekülün kök adından önce bir "sn-" öneki ile etiketlenir.

  Gliserol yaygın olarak trigliseritlerde, uzun zincirli karboksilik asitlerle gliserol esterlerinde oluşan bitki ve hayvan kaynaklarından elde edilir. Bu trigliseritlerin hidrolizi, sabunlaştırılması veya transesterleştirilmesi, yağ asidi türevinin yanı sıra gliserol de üretebilir.

  Antimikrobiyal ve antiviral özellikleri olmasından dolayı , FDA onaylı olarak yara ve yanık tedavilerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Karaciğer hastalığını ölçmek için etkili bir belirleyicidir.

  Ayrıca gıda endüstrisinde bir tatlandırıcı olarak ve ilaç formülasyonlarda bir nemlendirici olarak yaygın olarak kullanılır. Üç hidroksil grubunun varlığı nedeniyle gliserol su ile karışabilir ve doğada nem çekicidir.

  Yiyecek ve içeceklerde gliserol; nemlendirici, çözücü ve tatlandırıcı olarak kullanılır.Gıdaların  korunmasını sağlar. Ayrıca, ticari olarak hazırlanmış az yağlı gıdalarda kurabiyeler gibi dolgu maddesi olarak ve likörlerde koyu kıvam verici  madde olarak da kullanılır.

  Gliserol ve su, bazı bitki yapraklarını korumak için kullanılır. Bir şeker olarak, çay kaşığı başına yaklaşık 27 kilokalori (şeker ise 20'ye sahiptir) ve % 60 lık sükroz kadar tatlı bir tada sahiptir. Bir gıda katkı maddesi olarak, gliserolün  E numarası E422 dir.

  Gliserin Faydaları

  Cildin su dengesini korur, nemlendirir ve besler

  Cildin su dengesini korur ve kırışıklıkları giderir

  Cildinizin yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar

  Antibakteriyel, antifungal ve antiviral özelliğe sahiptir

  Akne oluşumu azaltır ve engeller

  Nasır, egzama ve sedef hastalıklarına iyi gelir

  Topuk çatlağı tedavisinde kullanılır

  Saçları onarır, güçlendirir ve dökülmesini önler

  Ağız içi yaralarına iyi gelir

  Ürün gramajı 250 cc'dir

   

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.